Προκήρυξη εισαγωγής πτυχιούχων στα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης, εαρινό εξάμηνο 2020-2021

Δείτε ΕΔΩ την προκήρυξη εισαγωγής πτυχιούχων στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Ιστορία της Τέχνης» του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης για το εαρινό εξάμηνο 2020-2021.

Οι εξετάσεις θα διενεργηθούν την Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021 στις 10:00-14:00 και 17:30-20:30.

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ: Λόγω των συνθηκών που έχει δημιουργήσει ο COVID-19, οι εξετάσεις θα διεξαχθούν ηλεκτρονικά. Αναλυτικές οδηγίες θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Τμήματος μετά το πέρας της προθεσμίας της υποβολής των αιτήσεων.

Προθεσμία υποβολής αίτησης και δικαιολογητικών μέχρι και την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου 2021.

Δείτε ΕΔΩ την προκήρυξη εισαγωγής πτυχιούχων στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Σύγχρονη Ελληνική και Ευρωπαϊκή Ιστορία» του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης για το εαρινό εξάμηνο 2020-2021.

Οι εξετάσεις, λόγω των συνθηκών που έχει δημιουργήσει ο COVID-19, θα διεξαχθούν ηλεκτρονικά την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2021 (οι γραπτές εξετάσεις) και την Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021 (οι προφορικές εξετάσεις). Αναλυτικές οδηγίες θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Τμήματος μετά το πέρας της προθεσμίας της υποβολής των αιτήσεων.

Δείτε ΕΔΩ την προκήρυξη εισαγωγής πτυχιούχων στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Aρχαίος Mεσογειακός Kόσμος – Ιστορία και Αρχαιολογία» του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης για το εαρινό εξάμηνο 2020-2021.

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ: Λόγω των συνθηκών που έχει δημιουργήσει ο COVID-19, οι εξετάσεις θα διεξαχθούν εξ αποστάσεως. Αναλυτικές οδηγίες θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Τμήματος μετά το πέρας της προθεσμίας της υποβολής των αιτήσεων.

Δείτε ΕΔΩ την προκήρυξη εισαγωγής πτυχιούχων στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Βυζαντινές και Μεσαιωνικές Σπουδές» του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης για το εαρινό εξάμηνο 2020-2021.

Οι εξετάσεις, λόγω των συνθηκών που έχει δημιουργήσει ο COVID-19, θα διεξαχθούν εξ αποστάσεως την Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021 και την Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου 2021. Αναλυτικές οδηγίες θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Τμήματος μετά το πέρας της προθεσμίας της υποβολής των αιτήσεων.

Προθεσμία υποβολής αίτησης και δικαιολογητικών μέχρι και την Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου 2021.