Διμηναίο Σεμινάριο για τη Χρήση Μη Σεξιστικής Γλώσσας – 9 Νοεμβρίου με 21 Δεκεμβρίου 2022

Έπειτα από τη μεγάλη ανταπόκριση και εκδήλωση ενδιαφέροντος για το Διμηνιαίο Σεμινάριο για τη Χρήση Μη Σεξιστικής Γλώσσας, η Επιτροπή Ισότητας των Φύλων του Πανεπιστημίου Κρήτης αποφάσισε το θεωρητικό μέρος του Σεμιναρίου να είναι ανοικτό για παρακολούθηση σε όλη την Πανεπιστημιακή Κοινότητα. Τα εργαστήρια εξακολουθούν να απευθύνονται στους φοιτητές και στις φοιτήτριες και στο διοικητικό προσωπικό του Ιδρύματος.
Έναρξη 9 Νοεμβρίου στις 16:00. Σύνδεση εδώ.

Tο σεμινάριο απευθύνεται στους/τις φοιτητές/τριες και στο διοικητικό προσωπικό του Πανεπιστημίου Κρήτης, με στόχο την ενημέρωση και άσκηση στη χρήση μη σεξιστικού λόγου/γλώσσας.
Συμπεριλαμβάνει την ανάπτυξη θεμάτων γλώσσας και φύλου, γλώσσας και ταυτότητας, σεξισμός και δημόσιος λόγος, και εργαστήρια άσκησης στη χρήση μη σεξιστικού λόγου.

Για το πρόγραμμα του Σεμιναρίου και δηλώσεις συμμετοχής δείτε εδώ.

Δείτε ΕΔΩ την αφίσα.