skip to main content
   
Αρχική Το Τμήμα
Φυσιογνωμία
Αξιολόγηση
Διοίκηση
Τομείς
Οργάνωση Σπουδών
Επιτροπές - Υπεύθυνοι - Εκπρόσωποι
Εκλογές μελών ΔΕΠ
Υλικοτεχνική Υποδομή
Εγγραφές πρωτοετών, μετεγγραφές, κατατακτήριες, μεταφορές θέσεων
Συνήγορος του Φοιτητή
Φοιτητική Μέριμνα - ΦμΕΕΑ & ΦμεΑ
Συχνές Ερωτήσεις
Προπτυχιακά
Ημερολόγιο ακαδημαϊκού έτους 2018-2019
Ωρολόγιο πρόγραμμα
Ωράριο Συνεργασίας με Φοιτητές
Εξεταστικές
Οδηγός-Κανονισμός προπτυχιακών σπουδών
Κατευθύνσεις Σπουδών
Ακαδημαϊκοί Σύμβουλοι Σπουδών
Προσφερόμενα μαθήματα
Ευρωπαϊκό Σύστημα Μεταφοράς Διδακτικών Μονάδων ECTS
Παιδαγωγική Επάρκεια & Διδακτική Άσκηση
Πρακτική Άσκηση
Μεταπτυχιακά
Αρχαίος Mεσογειακός Kόσμος-Ιστορία και Αρχαιολογία
Ιστορία της Τέχνης
Οθωμανική Ιστορία
Τουρκολογία (δεν προσφέρεται πια)
Βυζαντινές και Μεσαιωνικές Σπουδές
Σύγχρονη Ελληνική και Ευρωπαϊκή Ιστορία
Αρχαιολογία - Πληροφορική (δεν προσφέρεται πια)
Προσφερόμενα μεταπτυχιακά μαθήματα
Ωρολόγιο πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών
Διδακτορικές Σπουδές
Διδακτορικές σπουδές με συνεπίβλεψη με το ΙΜΣ/ΙΤΕ
Μεταδιδακτορική Έρευνα
Δραστηριότητες- Έρευνα
Ανασκαφές
Σειρά Ρίθυμνα
Ε.Σ.Τ.Ι.Α.
Συνέδρια
Βραβεία -Υποτροφίες
Εργαστήρια
Συνεργασίες
Ξένα Πανεπιστήμια
Erasmus
Ινστιτούτο Μεσογειακών Σπουδών
Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Κρήτης
Πρόγραμμα ESTER
Προσωπικό
Μέλη Δ.Ε.Π.
Ομότιμοι - Eπίτιμοι
Διατελέσαντα μέλη Δ.Ε.Π.
Πανεπιστημιακοί Υπότροφοι
Μέλη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.)
Μέλη Εργαστηριακού Διδακτικού Προσωπικού (Ε.ΔΙ.Π.)
Μέλη Ειδικού Τεχνικού Εργαστηριακού Προσωπικού (Ε.Τ.Ε.Π.)
Σύνδεσμοι Απόφοιτοι
Επαγγελματικές διέξοδοι
Θέσεις Εργασίας
Επικοινωνία

Πίνακες επιτυχόντων προς εισαγωγή στα ΠΜΣ «Αρχαίος Μεσογειακός Κόσμος», «Ιστορία της Τέχνης» και «Σύγχρονη Ελληνική και Ευρωπαϊκή Ιστορία» Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Πανεπιστημίου Κρήτης, χειμερινό εξάμηνο 2017-2018

Με απόφαση της συνεδρίας της Συνέλευσης του Τμήματος της 4/10/2017 επικυρώθηκαν τα αποτελέσματα με τους επιτυχόντες των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος «Αρχαίος Μεσογειακός Κόσμος», «Ιστορία της Τέχνης» και «Σύγχρονη Ελληνική και Ευρωπαϊκή Ιστορία», ως εξής:

 

ΑΡΧΑΙΟΣ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

- Επιτυχόντες Κατεύθυνσης «Κλασική Αρχαιολογία»:

Δεν πέτυχε κανείς

- Επιτυχόντες Κατεύθυνσης «Προϊστορική Αρχαιολογία»:

Σπυρίδων Αλυσανδράτος

Ροδοθέα Πιττού                            

- Επιτυχόντες Κατεύθυνσης «Αρχαία Ιστορία»:

Δεν υπήρχαν υποψήφιοι

 

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

Επιτυχόντες:

Άννα Κουμπανάκη

Εμμανουέλα Λυρώνη

Χαρίκλεια Φρουδαράκη

 

ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

Επιτυχόντες:

Γαβριέλλα Ασπράκη