skip to main content
   
Αρχική Το Τμήμα
Φυσιογνωμία
Αξιολόγηση
Διοίκηση
Τομείς
Οργάνωση Σπουδών
Επιτροπές - Υπεύθυνοι - Εκπρόσωποι
Εκλογές μελών ΔΕΠ
Υλικοτεχνική Υποδομή
Εγγραφές πρωτοετών, μετεγγραφές, κατατακτήριες, μεταφορές θέσεων
Συνήγορος του Φοιτητή
Φοιτητική Μέριμνα - ΦμΕΕΑ & ΦμεΑ
Συχνές Ερωτήσεις
Προπτυχιακά
Ημερολόγιο ακαδημαϊκού έτους 2016-2017
Ωρολόγιο πρόγραμμα
Ωράριο Συνεργασίας με Φοιτητές
Εξεταστικές
Οδηγός-Κανονισμός προπτυχιακών σπουδών
Κατευθύνσεις Σπουδών
Ακαδημαϊκοί Σύμβουλοι Σπουδών
Προσφερόμενα μαθήματα
Ευρωπαϊκό Σύστημα Μεταφοράς Διδακτικών Μονάδων ECTS
Παιδαγωγική Επάρκεια & Διδακτική Άσκηση
Πρακτική Άσκηση
Μεταπτυχιακά
Αρχαίος Mεσογειακός Kόσμος
Ιστορία της Τέχνης
Τουρκολογία
Βυζαντινές και Μεσαιωνικές Σπουδές
Σύγχρονη Ελληνική και Ευρωπαϊκή Ιστορία
Αρχαιολογία - Πληροφορική (δεν προσφέρεται πια)
Προσφερόμενα μεταπτυχιακά μαθήματα
Ωρολόγιο πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών
Πρόγραμμα Διδακτορικών Σπουδών
Δραστηριότητες- Έρευνα
Ανασκαφές
Σειρά Ρίθυμνα
Ε.Σ.Τ.Ι.Α.
Συνέδρια
Βραβεία -Υποτροφίες
Εργαστήρια
Συνεργασίες
Ξένα Πανεπιστήμια
Erasmus
Ινστιτούτο Μεσογειακών Σπουδών
Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Κρήτης
Πρόγραμμα ESTER
Προσωπικό
Μέλη Δ.Ε.Π.
Ομότιμοι - Eπίτιμοι
Διατελέσαντα μέλη Δ.Ε.Π.
Πανεπιστημιακοί Υπότροφοι
Εντεταλμένοι Διδάσκοντες
Μέλη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.)
Μέλη Εργαστηριακού Διδακτικού Προσωπικού (Ε.ΔΙ.Π.)
Μέλη Ειδικού Τεχνικού Εργαστηριακού Προσωπικού (Ε.Τ.Ε.Π.)
Σύνδεσμοι Απόφοιτοι
Επαγγελματικές διέξοδοι
Θέσεις Εργασίας
Επικοινωνία

Συμμετέχοντες/ουσες στην ανασκαφή της Γαύδου 2017

Ι. ΑΝΑΣΚΑΦΗ (30/7-10/8)

Προπτυχιακοί (30/7-10/8)

Αδικημενάκη Μαρίνα (6ο έτος)

Αποστολοπούλου Κατερίνα (3ο έτος)

Αποστολάκης Γεώργιος (6ο έτος)

Αρβανίτη Φανή (4ο έτος)

Βλαχάκη Μαρία (4ο έτος)

Βουρδουμπάκη Μαρία (4ο έτος)

Κακούτη Δήμητρα (4ο έτος)

Καπλατζής Γεώργιος (2ο έτος)

Λεπενός Nίκος (5ο έτος)

Νικολακάκη Φωτεινή (2ο έτος)

Παναγιωτακόπουλος Φώτης (5ο έτος)

Πολίτη Όλγα (4ο έτος)

Ροβιθάκη Δανάη (3ο έτος)

Σουλτάτος Γιάννης (5ο έτος)

Σταυροπούλου Ελένη (5ο έτος)

Τσίτσου Ελένη (5ο έτος)

Χατζηγεωργίου Αναστασία (5ο έτος)

Erasmus προπτυχιακή 30/7-10/8

Alessandra De Nardo

 

II. MEΛΕΤΗ (14/8-24/8, Εργαστήριο του Τομέα, Παλιά Πόλη Ρεθύμνου)

Προπτυχιακοί

Ανδρεαδάκη Λυδία (8ο έτος)

Ασμάνης Δημήτριος (4ο έτος)

Βλαχάκη Μαρία (4ο έτος)

Βρέντζου Ευαγγελία (3ο έτος)

Γαυγιωτάκη Σοφία (4ο έτος)

Κατσάμπουλα Πολυξένη (5ο έτος)

Μιχελάκη Μαρία (5ο έτος)

Νικολακάκη Φωτεινή (2ο έτος)

Νινιράκη Αλεξάνδρα (6ο έτος)

Πετράκης Διονύσης (10ο έτος)

Προκοπάκη Πολυξένη (8ο έτος)

Ροβιθάκη Δανάη (3ο έτος)

Σιούνα Ελένη (6ο έτος)

Σφακιανάκη Κατερίνα (4ο έτος)

Τικοπούλου Σωτηρία (4ο έτος)